• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 14
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
Dziś jest piątek 21 lipca 2017, imieniny: Daniela i Andrzeja
 

Raport z Konsultacji Lokalnego Programu Rewitalizacji

dodano: 2017-06-27 13:10:21, opublikował: Danuta Romaniec

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konsultacji społecznych Lokalnego Programu Rewitalizacji pod linkiem:

Raport z Konsultacji LPR

 

 

czytaj więcej »

Projekt Lokalnego Programu Rewitalizacji

dodano: 2017-05-30 09:53:21, opublikował: Danuta Romaniec

Nawiązując do przeprowadzonych w dniach 26-28 maja 2017 r. spotkań konsultacyjnych projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wierzchowo z mieszkańcami, raz jeszcze proponujemy zapoznanie się z treścią projektowanego dokumentu dostępną:

 • w Urzędzie Gminy Wierzchowo, w godzinach pracy urzędu,
 • na stronie internetowej Gminy Wierzchowo w zakładce "Rewitalizacja" (plik poniżej).

Osoby, które nie uczestniczyły w w/w spotkaniach konsultacyjnych, a chciałyby wyrazić swoją opinię na temat projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji, mogą wypełnić ankietę w wersji elektronicznej zamieszczoną poniżej.

Zachęcamy także wszystkich do zgłaszania propozycji projektów rewitalizacyjnych do Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wierzchowo. Wpisanie projektu w powyższym programie pozwoli na aplikowanie o środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Uwaga przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe, kościoły i związki wyznaniowe oraz inne podmioty posiadające osobowość prawną, zgłaszajcie swoje propozycje projektowe.
Wystarczy złożyć wypełnioną i podpisaną fiszkę projektową (formularz poniżej).

Wypełnione formularze w wersji papierowej należy złożyć (osobiście lub za pośrednictwem poczty) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 7 czerwca 2017 r. do Urzędu Gminy Wierzchowo, ul. Długa 29, 78-530 Wierzchowo lub elektronicznie na adres wierzchowo@wierzchowo.pl w tytule wiadomości wpisując „Rewitalizacja Gminy Wierzchowo”.

Lokalny Program Rewitalizacji dla gminy Wierzchowo - projekt

Ankieta elektroniczna

Fiszka projektowa

czytaj więcej »

Konsultacje społeczne

dodano: 2017-05-29 11:28:12, opublikował: Danuta Romaniec

Na podstawie Zarządzenia nr 196/2017 Wójta Gminy Wierzchowo przeprowadzono konsultacje społeczne projektu dokumentu pn. „Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Wierzchowo do 2023 roku”. Celem konsultacji było poznanie opinii i zebranie uwag dotyczących projektu w/w dokumentu. W ramach konsultacji przeprowadzono otwarte spotkania z mieszkańcami w miejscowościach:

- Żabin dnia 26 maja 2017 r. o godz. 18:00 na placu zabaw,
- Wierzchowo dnia 27 maja 2017 r. o godz. 18:00 na terenie kompleksu boisk „Orlik”
- Żeńsko dnia 28 maja 2017 r. o godz. 18:00 na placu zabaw.

Podczas spotkań zaprezentowano Lokalny Program Rewitalizacji dla gminy Wierzchowo, zorganizowano gry i zabawy dla dzieci m.in. bańki mydlane, malowanie twarzy, kurs tańca dla dzieci.
Żołnierze 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych z Mirosławca wystawili sprzęt wojskowy, a Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych ze Świerczyny, Wierzchowa i Żabinka zagwarantowały dzieciom wodne atrakcje.


Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu konsultacji społecznych Pani Alinie Kunat Sołtysowi Żabina, Pani Renacie Michalskiej Sołtysowi Żeńska, Jednostkom OSP Gminy Wierzchowo, 12 BBSP z Mirosławca, dyrekcji i pracownikom Przedszkola, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Wierzchowie.

czytaj więcej »

Konsultacje Społeczne

dodano: 2017-05-23 10:53:46, opublikował: Rafał Zdyr

czytaj więcej »

Warsztaty strategiczne

dodano: 2017-05-15 09:48:21, opublikował: Rafał Zdyr

25 kwietnia 2017 r. odbyły się warsztaty strategiczne. W warsztatach udział wzięli: Zespół Ekspercki ds. Rewitalizacji, przedstawiciele przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz reprezentanci Sołectw z Gminy Wierzchowo. Miały one na celu wyznaczenie kierunków odnowy wskazanych do objęcia procesem rewitalizacji obszarów tj. ul. Szkolna w Wierzchowie, miejscowości Żeńsko i Żabin, poprzez przygotowanie fiszek projektowych. Obszary zdegradowane zostały wskazane na podstawie wskaźników (m. in. poziom bezrobocia, czy ilość osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej) oraz dodatkowych prac eksperckich.
Wypracowane fiszki projektowe uwzględniały trzy funkcje danego obszaru tj.  infrastruktura, funkcja gospodarcza i społeczna. 

czytaj więcej »

Kampania edukacyjna "Nasze śmieci"

Kalendarz imprez
Edukacja

Ważne linki

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia