• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 14
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
Dziś jest poniedzialek 20 maja 2019, imieniny: Bernarda i Bazylego
 

Noc Świętojańska

dodano: 2012-06-26 12:49:42, opublikował: Maciej Furykiewicz

23 czerwca w Świerczynie nad malowniczym jeziorkiem w Świerczynie obchodziliśmy święto powitania lata zwane Nocą Świętojańską czy Sobótką od palonych w tym czasie ogni. Zwyczaje świętojańskie kultywowane są od dawien dawna po dziś dzień. Tradycję tą świętujemy co roku. W związku z tym pleciemy wianki z ziół i kwiatów po czym puszczamy je na wodę, szukamy kwiatu paproci w ciemnościach nocy, dziewczęta śpiewają, tańczą zaś chłopcy popisują się swoimi umiejętnościami, czego i nie zabrakło u nas. Występy artystyczne uświetniły „Kropelki” ze Świerczyny oraz zdolni soliści, a także zespół taneczny działający przy GOKSIT „STEP UP”.  Zorganizowane konkursy przyniosły wiele radości i śmiechu m. in. panowie sprawdzili swoją celność – rzucając woreczkami do celu. Dziewczęta z kolei gimnastykowały się kręcąc hula hop czy skacząc przez skakankę. Za swoje wyczyny zostali obdarowani drobnymi upominkami. Sobótkę zakończyliśmy wspólną biesiadą.

czytaj więcej »

Indywidualizacja drogą do sukcesu edukacyjnego w Wierzchowie

dodano: 2012-06-26 12:43:18, opublikował: Maciej Furykiewicz

 

Od 1.09.2011r. do 30 czerwca 2013r.  w Gminie Wierzchowo realizowany jest projekt „Indywidualizacja drogą do sukcesu edukacyjnego w Wierzchowie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Wierzchowo. W ramach w/w projektu przeprowadzono szereg zajęć indywidualizujących proces nauczania oraz doposażono bazę dydaktyczną dwóch szkół podstawowych.

czytaj więcej »

KONKURS NA LOGO STOWARZYSZENIA "NASZA ŚWIERCZYNA"

dodano: 2012-06-21 10:51:13, opublikował: Maciej Furykiewicz

 

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO STOWARZYSZENIA

„NASZA ŚWIERCZYNA”

I. ORGANIZATORZY KONKURSU

 

 1. Organizatorem Konkursu na LOGO Stowarzyszenia „Nasza Świerczyna” jest Zarząd Stowarzyszenia.

 

II. UCZESTNICY KONKURSU

 

 1. Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych zamieszkujących Świerczynę.
 2. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w Konkursie wyłącznie za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów.

czytaj więcej »

Noc Świętojańska

dodano: 2012-06-20 13:24:36, opublikował: Maciej Furykiewicz

czytaj więcej »

"Święto Wody" czyli mocne uderzenie lata

dodano: 2012-06-20 11:39:34, opublikował: Maciej Furykiewicz

 

Plakat w pełnej formie

czytaj więcej »

STOWARZYSZENIE "NASZA ŚWIERCZYNA"

dodano: 2012-06-18 09:49:49, opublikował: Maciej Furykiewicz

Stowarzyszenie ,,Nasza Świerczyna” powstało dnia 12 grudnia 2011roku. w Świerczynie z inicjatywy mieszkańców i sympatyków naszej miejscowości. Siedziba naszej organizacji znajduje się w Bibliotece Publicznej Filii Nr 1 w Świerczynie. Celem statutowym stowarzyszenia jest działalność lokalna, wspieranie inicjatyw społecznych, dbałość o walory estetyczne i kulturowe naszego regionu.

czytaj więcej »

Zawody Sportowe pt. "Wielkie Rżnięcie - czyli spotkanie drwali"

dodano: 2012-06-18 09:47:18, opublikował: Maciej Furykiewicz

 

9 czerwca 2012 roku na Stadionie sportowym w Wierzchowie odbyły się zawody sportowe zwane „Wielkim Rżnięciem – czyli spotkanie drwali”. W zawodach udział wzięli pracownicy z branży drzewnej z terenu powiatu drawskiego. Uczestnicy przedsięwzięcia rywalizowali w zawodach stricte związanych z tą branżą m. in. rżnięcie piłą – moja twoja, układanie piramidy z palet za pomocą sztaplarki, wbijanie gwoździ na czas, cięcie wałków i rąbanie pieńków. Dlatego też trzeba było się wykazać specjalistycznymi umiejętnościami.

czytaj więcej »

Kampania edukacyjna "Nasze śmieci"

Kalendarz imprez
Edukacja

Ważne linki

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia