• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 14
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
Dziś jest środa 20 września 2017, imieniny: Filipiny i Eustachego
 

"Bal Gimnazjalny" w Zespole Szkół w Świerczynie

dodano: 2012-06-28 09:36:05, opublikował: Rafał Zdyr

W dniu 22 czerwca 2012r. w Zespole Szkół w Świerczynie odbył  się Bal Gimnazjalny uczniów klasy trzeciej, na który przybyli rodzice ,nauczyciele.
 Bal rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkół im. 1WDK -  Krystian Ignacak witając, ,rodziców, nauczycieli a przede wszystkim uczniów gimnazjum,który swoją krótkie przemówienie zakończył mickiewiczowskim zwrotem: „Poloneza czas zacząć”. W dalszej części zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek, uczniowie uczestniczyli w doskonałej zabawie. Tańce przeplatane były zabawami i różnymi konkursami. Głównymi organizatorami balu byli rodzice, wychowawca klasy Pani Joanna Kalinowska a wspaniałego „poloneza” przygotowała wspólnie z uczniami Pani Mariola Buczkowska- Słomka.

czytaj więcej »

Noc Świętojańska

dodano: 2012-06-26 12:49:42, opublikował: Rafał Zdyr

23 czerwca w Świerczynie nad malowniczym jeziorkiem w Świerczynie obchodziliśmy święto powitania lata zwane Nocą Świętojańską czy Sobótką od palonych w tym czasie ogni. Zwyczaje świętojańskie kultywowane są od dawien dawna po dziś dzień. Tradycję tą świętujemy co roku. W związku z tym pleciemy wianki z ziół i kwiatów po czym puszczamy je na wodę, szukamy kwiatu paproci w ciemnościach nocy, dziewczęta śpiewają, tańczą zaś chłopcy popisują się swoimi umiejętnościami, czego i nie zabrakło u nas. Występy artystyczne uświetniły „Kropelki” ze Świerczyny oraz zdolni soliści, a także zespół taneczny działający przy GOKSIT „STEP UP”.  Zorganizowane konkursy przyniosły wiele radości i śmiechu m. in. panowie sprawdzili swoją celność – rzucając woreczkami do celu. Dziewczęta z kolei gimnastykowały się kręcąc hula hop czy skacząc przez skakankę. Za swoje wyczyny zostali obdarowani drobnymi upominkami. Sobótkę zakończyliśmy wspólną biesiadą.

czytaj więcej »

Indywidualizacja drogą do sukcesu edukacyjnego w Wierzchowie

dodano: 2012-06-26 12:43:18, opublikował: Rafał Zdyr

 

Od 1.09.2011r. do 30 czerwca 2013r.  w Gminie Wierzchowo realizowany jest projekt „Indywidualizacja drogą do sukcesu edukacyjnego w Wierzchowie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Wierzchowo. W ramach w/w projektu przeprowadzono szereg zajęć indywidualizujących proces nauczania oraz doposażono bazę dydaktyczną dwóch szkół podstawowych.

czytaj więcej »

KONKURS NA LOGO STOWARZYSZENIA "NASZA ŚWIERCZYNA"

dodano: 2012-06-21 10:51:13, opublikował: Rafał Zdyr

 

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO STOWARZYSZENIA

„NASZA ŚWIERCZYNA”

I. ORGANIZATORZY KONKURSU

 

 1. Organizatorem Konkursu na LOGO Stowarzyszenia „Nasza Świerczyna” jest Zarząd Stowarzyszenia.

 

II. UCZESTNICY KONKURSU

 

 1. Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych zamieszkujących Świerczynę.
 2. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w Konkursie wyłącznie za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów.

czytaj więcej »

Noc Świętojańska

dodano: 2012-06-20 13:24:36, opublikował: Rafał Zdyr

czytaj więcej »

"Święto Wody" czyli mocne uderzenie lata

dodano: 2012-06-20 11:39:34, opublikował: Rafał Zdyr

 

Plakat w pełnej formie

czytaj więcej »

STOWARZYSZENIE "NASZA ŚWIERCZYNA"

dodano: 2012-06-18 09:49:49, opublikował: Rafał Zdyr

Stowarzyszenie ,,Nasza Świerczyna” powstało dnia 12 grudnia 2011roku. w Świerczynie z inicjatywy mieszkańców i sympatyków naszej miejscowości. Siedziba naszej organizacji znajduje się w Bibliotece Publicznej Filii Nr 1 w Świerczynie. Celem statutowym stowarzyszenia jest działalność lokalna, wspieranie inicjatyw społecznych, dbałość o walory estetyczne i kulturowe naszego regionu.

czytaj więcej »

Kampania edukacyjna "Nasze śmieci"

Kalendarz imprez
Edukacja

Ważne linki

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia